Монастирищина - козацький край...

2017-03-22

Щороку 22 березня монастирищани відзначають пам’ятний день в історії краю – блискучу перемогу козацького війська полковника Івана Богуна в битві з польським жовнірським легіоном під орудою Стефана Чарнецького. Нинішнього року виповнилось 364 роки з часу тієї знаменної у Визвольній війні українського народу 1648-1654-х років події.
З цієї нагоди в читальній залі районної бібліотеки було проведено круглий стіл: «Монастирищина – козацький край». Ініціаторами зібрання стали учасники літературного клубу «За покликом душі», який діє при районній бібліотеці, директор районного краєзнавчого музею Катерина Бульба, громадська організація «Монастирищенський полк ім. І.Богуна Черкаського крайового отаманства Українського козацтва». Учасниками діалогу були: заступники голів райдержадміністрації і районної ради Руслан Терещук та Майя Фариба , начальник районного відділу культури та туризму Юрій Кудин , методист райво Тетяна Казьміренко, працівники бібліотеки, краєзнавчого музею, будинку культури, учителі історії місцевих шкіл, представники козацької організації, учасники АТО та любителі художнього слова.
В ході жвавої дискусії учасники зібрання пригадали вікопомні події 1653-го року, роль талановитого військового керівника Івана Богуна, зупинилися на відображенні особистості полковника вінницького (кальницького) в художній та науково-публіцистичній літературі, образотворчому мистецтві, скульптурі, переглянули відеофільм кіностудії «Промінь» «Іван Богун – лицар світу» (режисер Петро Семерунь). Бібліографічний огляд літератури, приуроченої козацькому періоду та образу Івана Богуна, провела працівник районної бібліотеки Галина Тимошенко. Прозвучали поезії, присвячені Івану Богуну, відомих українських поетів Євгенії Лещук, Миколи Борща, Дмитра Павличка та власні твори учасників літературного клубу «За покликом душі» на козацьку тематику. Захід пройшов цікаво та змістовно./Files/images/IMG_7988.JPG/Files/images/IMG_7981.JPG/Files/images/IMG_7976.JPG/Files/images/IMG_7971.JPG/Files/images/IMG_7946.JPG/Files/images/IMG_7933.JPG/Files/images/IMG_7925.JPG/Files/images/IMG_7922.JPG/Files/images/IMG_7920.JPG/Files/images/IMG_7912.JPG/Files/images/IMG_7907.JPG/Files/images/IMG_7898.JPG