Книги з Державної програми «Українська книга» - 2017

/Files/images/rodaki_00.jpgКешеля, Дмитро Родаки: роман-колаж / Дмитро Кешеля. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 384с. – (Серія «Ім’я»)
В українській літературі так ніхто не пише. На таке читання рідко щастить. «Які сильні натури і як красиво вони живуть», «Ні, неможливо таке витерпіти», «Який колоритний текст», — налітають думки. І вже хочеться зустріти отого невгамовного і не по літах мудрого Митрика, без якого роману не було б. І почути голоси родаків, без яких не було б такого Митрика. І побачити наяву Небесі — місцину села, де хата його родини.
Для людей, з чиїми сходяться його стежки, він — збийвіч, збитошник і навіть кривдник. А насправді в нього — дивовижно витончена душа. Все його цікавить, усе він вразливо бачить.
І чинить так, як розуміє правду. І далеко не всім солодко від його правди.
Митрик увесь у стихіях життя, серед красот села, що притулилося біля гори Ловачки, а десь за нею — загадкове варош-місто Мукачево…

/Files/images/shche_lito_ale_vze_vse_zrozymilo_0_0.pngКарп’юк, Василь Ще літо, але вже все зрозуміло [Текст]: проби / Василь Карп’юк. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 160с.
Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Стиль письма Василя Карп’юка близиться до розмовної простоти, не втрачаючи виразності особистого голосу, а плин його мови, як це часто буває в розмові, легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.
Для всіх, хто любить зупинятись і неквапом рушати далі.

/Files/images/507080333 price.jpgДочинець, Мирослав Многії літа. Благії літа /М. Дочинець. – Мукачево: «Карпатська вежа», 2013. – 147 с.
"Десятиліттями я живу в одному місці. Роблю ту саму роботу. Веду бесіди з одними й тими ж людьми. Сідаю за той же стіл у той же час і їм майже однакову їжу. Лягаю в один час в своє ліжко... Минають літа, але ніщо не міняється - ні довкілля, ні я. Бо не міняється моя душа. І це добре. Дивлюся на образи діда, батька, на своїх онуків і правнуків - і здається, що я на цьому світі був завжди. І буду вічно..." Андрій Ворон.

/Files/images/Криничар._Діяріюш_найбагатшої_людини_Мукачівської_домінії.jpgДочинець, Мирослав Криничар / Мирослав Дочинець. – Мукачево: «Карпатська вежа», 2016. – 331 с.
«Криничар. Діяріюш найбагатшої людини Мукачівської домінії» — це чергова сповідь унікальної людини, історія душі у вигляді щоденникових нотаток головного героя — аскета-багача, який прийшов до власної філософії самообмеження. Мирослав Дочинець, український письменник, редактор, книговидавець, номінант на Шевченківську премію, переконаний, що його новий роман удався. Щоправда, звик дивитися на нові твори очима читачів, бо книга живе своїм життям. Письменник пише про себе і для себе, найважливішою вважає духовну незалежність і каже, що після 50 років став спокійнішим і внутрішньо вільним.

/Files/images/Ushkalov.jpgУшкалов, Леонід Що таке українська література [Текст]: есеї / Леонід Ушкалов. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 352с.
До книги ввійшли 45 есеїв, які вперше побачили світ у 2012–2013 роках на шпальтах газети «Україна молода» в рубриці «Уроки літератури від Леоніда Ушкалова». У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність… А героями есеїв є і добре відомі всім класики, зокрема Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Шевченко, Гоголь, Драгоманов, Франко, Леся Українка, Кобилянська, Винниченко, Хвильовий, Йогансен, Маланюк, Довженко, Яновський, і куди менше знані автори: Кримський, Шпол, Буревій, Чернов, Теліга, Лівицька-Холодна й інші. Написані в яскравій публіцистичній манері, ці «уроки» незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.

/Files/images/gumenuk.gifГуменюк, Борис Блокпост: Вірші. Новели. Публіцистика / Борис Гуменюк. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 336с.
У віршах, новелах і публіцистичних одкровеннях цієї книжки — пережита автором правда Майдану і війни.
Так бачили, відчували і думали мільйони, а тільки він знайшов такі слова./Files/images/bratnja-800x800.jpgВ.Брехуненко, В.Ковальчук, М.Ковальчук, В.Корнієнко «Братня» навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст. – Київ, 2016. – 248с.
У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст. Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст.
Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом.

/Files/images/358f430a.jpgПроцайло, Андрій Мер сидить на смерті / Андрій Процайло; худож. – оформлювач О.Д.Кононученко. – Харків: Фоліо, 2016. – 266с.
Мер Львова осідлав смерть і дійняв її до живого. Бо вона й гадки не мала ділитися своїми секретами. Хотіла взяти місто тихо і без проблем. Адже 15 квітня 2015 року – час змови! Місто Лева, стародавній прекрасний Львів, має померти – так вирішили привиди! Гіршої біди місто не знало від заснування. Чому його потайки від людей треба стерти з лиця землі і хто в цьому винен – проблема не лишень українського красеня. Леву Безрукому знову доводиться рятувати світ. І це не перебільшення. Бо ціною тепер є не тільки звільнення однієї неприкаяної душі. На шальках терезів – свобода! Пітьма прагне раз і назавжди вкрасти в світу сонце!..
У час, коли Земля нарешті усвідомила, що її епіцентр – Україна, це не дивина…

/Files/images/1.jpgТаран, Людмила Остання жінка, останній чоловік [Текст]: оповідання / Людмила таран. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 272с.
Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване — все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.

/Files/images/194407.jpgБорхес, Хорхе Алеф: Оповідання / Хорхе Луїс Борхес; Пер. З ісп. В.Шовкуна; прим. С.Борщевського. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 192с.
Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Твори цього уславленого аргентинського письменника — унікальне явище в літературі. За зізнанням самого автора, його новели — «це «постскриптум до всього корпусу світової літератури».

/Files/images/Belaya_vorona_obl222.jpgВойніцький, Андрій Скільки коштує бути білою вороною [пер. рос. Л.С.Задьорної]. – Х.: Віват, 2015. – 160с. – (Вітражі)
Скільки коштує бути білою вороною? І чи можливо в сучасному світі відійти від стереотипів і встановлених суспільством правил? Автор не пропонує однозначних відповідей на ці запитання — їх просто не існує.
Для оповідань Андрія Войніцького характерний глибокий психологізм. Його герої можуть шокувати своїми вчинками, але ці вчинки щирі й правдиві. Хтось із читачів знайде в цих історіях себе, хтось буде всіма силами заперечувати найменшу схожість, але і тим, і іншим сподобаються оригінальні сюжети й майстерність прозаїка.

/Files/images/d0bcd0b0d0bdd18ed0bdd18f.pngАбгарян, Наріне Манюня: повість / Наріне Абгарян; пер. з рос. Вікторія Прокопович, худож. Тетяна Філатова. – Київ: РІДНА МОВА, 2016. – 384с.: іл.
«Манюня» - світла, пронизана сонцем і запахами східного ринку та напрочуд смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-підлітків – Наріне і манюню, про грізну й добру Ба – бабусю Манюні та про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації. Це те саме тепле, пустотливе і сповнене веселих пригод дитинство, що його кожна людина згадує, як найщасливіші миті життя.

/Files/images/scan111111134.jpgМартен-Люган, Аньєс Щасливі люди читають книжки і п’ють каву [Текст]: роман / Аньєс Мартен-Люган; переклад з фр. Леоніда Кононовича. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 160с.
Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган — сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

/Files/images/500_329.jpgМельник, Ярослав Маша, або Постфашизм [Текст]: роман / Ярослав Мельник. – Львів: Видавництво Старого лева, 2016. – 288с.
Четверте тисячоліття. Журналіст «Голосу Рейху» несподівано закохується в самку стора - одну з істот, які мають людське тіло, але яких не вважають за людей - і стає на шлях боротьби за право сторів називатися людьми. Але чи вдасться герою і його соратникам врятуватися від постфашистів? Вони втікають від переслідування в гори, де на них чекають страшні та романтичні пригоди і вічна туга за людською рівністю та свободою.

/Files/images/2.jpgЛильо, Ігор Львівська кухня / І.Лильо; передмова В.Поліщука; худож.-оформлювач Л.А.Бейгер. – Харків: Факт, 2016. – 255с.: іл.
Львівска кухня як складова чстина галицької — це напрочуд дивна суміш української, польської, єврейської, вірменської традицій, яку акуратні та педентичні австрійці приправили запаморочливими ароматами Середземномор’я і впорядкували та класифікували. Тому ця кухня неповторна. Але, попри свою витонченість та оригінальність, львівська кухня і далі намагається опиратись на місцеві продукти, традиції та історичну пам’ять. А це викликає велику повагу. Книжка, яку ви тримаєте в руках, лише на перший погляд присвячена кухні -одному з найважливіших аспектів львівської історії. Насправді вона набагато цікавіша і змістовніша. Відомий знавець міста Лева — Ігор Лильо — за допомогою головного редактора журналу «Егоїст», керівника гастрономічних проектів Клубу галицької кухні Всеволода Поліщука поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх готують і сьогодні.

/Files/images/687703_1_big.jpgЛі Куан, Ю Із третього світу в перший. Історія Сингапуру: 1965 – 2000. Пер. з англ. Є.Сагайдака. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2017. – 760с.
Із третього світу в перший" - спогади Лі Куана Ю, які охоплюють період з 1965 по 2000 рік. У 1965 році Сингапур здобув незалежність. З того часу його батькові-засновнику, Лі Куану Ю, довелося вирішити чимало проблем: як побудувати мирні відносини із вороже налаштованими сусідніми державами, як забезпечити людей житлом та й взагалі підвищити рівень їхнього життя, як налагодити постачання води, як позбутися небезпечних комуністичних партій. За роки свого управління крихітною державою Лі Куан Ю спромігся зробити, здавалось би, неможливе. Нині його країна - одна із найбільш перспективних у світі. То яким чином цій людині вдалося домогтися цього "чуда"? У цій книжці є відповіді на всі питання.

/Files/images/3.jpgМицик, Юрій Чигирин – гетьманська столиця. – К.: ТОВ «Видавництво «Кліо», 2016. – 392с.
Видання є першим узагальнюючим дослідженням з історії гетьманської столиці – Чигирина, з яким пов'язані часи Національно-визвольної війни українського народу 1648–1658, часи Руїни і гайдамацького руху.
У ньому висвітлюється також історія Чигиринського полку та низки населених пунктів на його території (Суботів, Медведівка та інші). Книга, в якій охоплено події з давніх часів до XIX ст., на основі як опублікованих, так і на архівних джерелах, проливає світло на незнані сторінки історичного минулого важливого регіону України козацької доби.
Видання розраховане на науковців, викладачів вищої та середньої школи, краєзнавців та усіх, хто цікавиться історією козацтва та рідного краю.

/Files/images/proekt-ukrayina-vidomi-istoriyi-nashoyi-derzhavi-prodovzhennya-1774-1914-rr_879_300_300.jpgЯневський, Данило Проект «Україна». Відомі історії нашої держави: продовження / Данило Яневський; худож.-оформлювач О.Д.Кононученко. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 285с.: іл.
У новій книжці заслуженого журналіста України, доктора історичних наук Данила Яневського продовжується розповідь про події, що відбувалися на території сучасної України після її окупації Російською імперією та монархією Габсбургів у 1781 - 1914 роках.
В основу цієї розповіді покладені узагальнені висновки білоруських, литовських, польських та українських науковців, які показали, що уніфікаційна політика російських окупантів була спрямована на знищення культурної, національної, релігійної, мовної ідентичності окупованих народів, тоді як на землях, які опинилися під австрійською владою, відбувався соціальний, економічний, політичний, культурний розвиток населення.
Але завжди були вільні та небайдужі люди, які у різні часи намагалися зробити Україну “ідеальною” правовою державою для всіх народів, що її населяли.

/Files/images/6_1.jpgСас, Петро Полководець Петро Сагайдачний. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2014. – 280с.: іл.
У легкій для сприйняття формі змальовано обставини походження, дитинства і змужніння знаменитого запорозького гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Значну увагу приділено воєнному мистецтву, завдяки якому він зажив слави блискучого полководця свого часу. Відтворено несподівані повороти реальних подій, що ними вирізнялися, зокрема, морський похід козаків на Кафу 1616 р., посольська мандрівка запорожців 1618 р. до перського шаха Аббаса І, польсько-московська війна 1617 – 1618 рр., мужня оборона козаків – героїв Прутсько-Радавецьких Фермопіл, нічні вилазки запорожців проти ворога під Хотином, а також інші події Хотинської війни 1621 р.
Для студентів і викладачів вищих навчальних закладів, старшокласників, широкого кола читачів.

/Files/images/book1886.jpgГеращенко, Олексій Економіка ХХІ: країни, підприємства, людини / Олексій Геращенко; пер з рос. М.В.Скоробогатова; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 303с.: іл.
Ми всі живемо в економічному світі — купуємо, продаємо, оцінюємо, зважуємо ризики, робимо заощадження і просимо в борг, стежимо за курсом валют і лаємо президента, депутатів і банки за наше економічне життя. Професія «економіст», здавалося б, монополізувала «сакральне знання» про те, як дійсно працює економіка. Більшість економічних підручників досить нудні й рясніють складними незрозумілими формулами. Але давайте згадаємо про те, що саме люди, а не економісти, створюють економічний світ, він — результат нашої поведінки, нашого ставлення до грошей, накопичень, кредитів. Про економіку — цікаво і простими словами. Про економіку, якою вона є насправді. Про економіку 21 століття, в якому ми живемо. Книга для всіх. У простих прикладах і зрозумілих історіях. Від українських реалій до проблем глобального світу. «Економіка XXI» — популярна книга для широкого кола читачів.

/Files/images/Makiavelli_Nikolo__Derzhavotvorets.jpgМакіавеллі, Нікколо Державотворець / Нікколо Макіавеллі; переклад Валентини Балог. – К.: Арій, 2015. – 224с. – (Антологія мудрості)
"Державотворець" - це політичний трактат, який являє собою збірник правил успішної політичної діяльності, створений з історичного та практичного досвіду існування людської природи, що залишається незмінною за всіх політичних устроїв, які проходять природний цикл розквіту та занепаду. Книга рекомендована для широкого кола читачів, політиків, а також усіх тих, кому цікаво дізнатися, на яких принципах управління базується політична діяльність у сучасному світі.

/Files/images/img450_1_10.jpgЧестертон, Гілберт Смиренність отця Брауна / Г.К.Честертон; пер. з англ. Андрія Пехника та Олега Шалати. – К.: Знання, 2015. – 271с. – (English Library)
“Смиренність отця Брауна” — збірка оповідань одного з найяскравіших англійських письменників початку ХХ ст. Г.К. Честертона (1874—1936). Опові¬дання про отця Брауна посідають почесне місце серед творів детективного жанру і давно завоювали любов у читачів. З-поміж інших детективів їх виріз¬няє глибина думки, адже головний герой твору — священик, який прагне не просто розкрити злочин і засудити злочинця, а навернути його до пра¬ведного життя, врятувати душу людини. Попри релігійну¬ складову, книга не переобтяжена моралізуванням, насичена неповторним англійським гумором і неймовірно цікава. У ній є все для того, щоб шанувальники детективів отримали задоволення.

/Files/images/Ратники_князя_Лева.jpgЛущик, Петро Ратники князя Лева: роман / Петро Лущик; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 250с.
Минуло дванадцять років від подій, описаних у романі «Тамплієри короля Данила». Сподівання Данила Галицького на допомогу Риму у його боротьбі із Золотою Ордою не справдилися. На землю Руську знову прийшли монголи. Король Данило помер, так і не виконавши своєї місії. Те, чого не вдалося батькові, намагається здійснити його син Лев. І саме тоді до Львова знову повертаються хрестоносці. Але цього разу – не допомагати…

/Files/images/Gen_Voina.jpgГоровий, Руслан Ген воїна. Оповідання, повісті. – Львів: Кальварія, 2014. – 160с.
Лише чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчуттями та трохи змінює вас і ваше життя. Хоча останнє ви відчуваєте значно пізніше.
/Files/images/Akvarium_obl_8_2_2.jpgЧупа, Олексій Акваріум: роман-антиутопія / О.А.Чупа; передм. Р.А.Семкова. – Х.: Віват, 2015. – 144с. – (Вітражі)
«Акваріум» — то справжній шок навіть для найвибагливішого читача... «Ці раби, яких я виховав, ніколи вже не зможуть стати людьми», — свідчить передсмертна записка власника акваріума Олеся Шенколюка. Щоправда, це не такий акваріум, який ми звикли бачити на полицях у кімнатах чи на вітринах зоомагазинів. В акваріумі головного героя мешкають… дорослі люди, зменшені в десятки разів за допомогою медичного препарату. Вимушені виживати, ці напівлюди-напіврибки продовжують існувати за законами суспільства: їдять, сплять, розмножуються... Тимчасом господар акваріума проводить на них досліди і встановлює свої закони у створеному владною рукою божевільного соціумі. Соціумі, що складається не з людей — з біомаси, не здатної мислити, самостійно приймати рішення й висловлювати свою думку. Де навіть вибір політичної партії залежить від господаря, а не викликаний власними думками псевдогромадянина. Фантастика? Звичайно. Та чи не зустрінемо ми на сторінках цієї книжки знайомі обличчя?

/Files/images/im578x383-im578x383-11822272_552884518196086_556965205936885355_n.jpgПоложій, Євген Іловайськ: розповіді про справжніх людей / Євген Положій; худож.-оформлювач В.А.Боднар. – Харків: Фоліо, 2016. – 378с.
«Іловайськ» – книга про мужність неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, батальйонів теробороны, всіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі», що став найбільшою поразкою української армії в ході війни на сході. Це чесна книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Автор почув історії близька сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. Тим не менше, просимо вважати всі збіги імен, прізвищ та позивних випадковими.

/Files/images/Evangelie_vid_Tomi.jpgІваничук, Роман Євангеліє від Томи: триптих повістей / Р.І.Іваничук. – Київ: ДАК «Укрвидавполіграфія», 2016. – 320с.
Герої повістей відомого українського письменника Романа Іваничука "Євангеліє від Томи", "Ренегат" та "Смерть Юди" вирішують, кожен по-своєму, проблему добра і зла в душі людини, намагаються відповісти на вічне питання: що є істина? Це стосується і апостола Томи, що написав свою правду про Сина Божого…

/Files/images/Seria-Gatsbioc8sh_med.jpgФіцджеральд, Ф.Скотт Великий Гетсбі: роман / Ф.Скотт Фіцджеральд; пер. з англ. Андрія Пехника. – К.: Знання, 2014. – 198с. – (English Library)
Френсіс Скотт Кей Фіцджеральд (1896—1940) — видатний американський письменник, представник “втраченого покоління”. “Великий Гетсбі” (1925) є найвідомішим романом Ф.С. Фіцджеральда і типовим твором “епохи джазу”. Автор надзвичайно майстерно передав приховану за карнавальною яскравістю життя психологічну надломленість після¬воєнного покоління. Це захоплююча й вишукана казка про Америку 20-х років минулого століття, в якій показано американську мрію, що обернулася трагедією.

/Files/images/skan_003.jpgМонтгомері, Люсі-Мод Енн із Зелених дахів [Текст]: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 320с.
Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі.
І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874-1942) вже понад століття користується величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонами накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми, створено театральні постановки. "Енн із Зелених Дахів" - початок циклу, що складається з восьми книжок.

/Files/images/1035680.jpgМонтгомері, Люсі-Мод Енн із острова принца Едварда [Текст]: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 272с.
Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а згодом — зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі — багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи. За ними знято популярні кінофільми.
Це третя книжка циклу про Енн Ширлі, який складається з восьми романів.

/Files/images/shelestki_topoli.jpgМонтгомері, Люсі-Мод Енн із Шелестких Тополь [Текст]: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 288с.
Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

/Files/images/enn.jpgМонтгомері, Люсі-Мод Енн із Ейвонлі [Текст]: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів: Урбіно, 2016. – 272с.
Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…
Книжки канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії та країнах Європи, за ними знято популярні кінофільми.
Це друга книга із циклу про життя Енн Ширлі, який складається з восьми книжок.

Новинки 2017

/Files/images/Yurij_Vinnichuk__Malva_Landa.jpegВинничук Ю. Мальва Ланда: роман / Юрій Винничук; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2016. – 602с.
Значний за розміром й багатий на літературні досягнення роман «Мальва Ланда» став квінтесенцією безмежної фантазії Юрія Винничука, його сміливого гумору та спокусливого еротизму. Цей твір насичений дивовижними персонажами, сюрреалістичними мареннями та хвилюючими поворотами сюжету. Дія його відбувається на фантазійній сміттярці, яка населена симпатичними потворами — клаками, жарівляками, дротяними удавами, привидами, русалками; там є Море Борщів і там подають каву по-сміттярському... Але не все так смішно. Написаний на початку 1990-х, цей роман видався на диво сучасним. Ось рядки з нього: «... — Свобода, за яку не пролили жодної краплі крові, не має вартости. Її не можна оцінити. — Чи мало крові пролили досі? — спитав князь. — Ту кров пролили інші покоління... Потрібна свіжа кров... Війна очищуюча і об’єднуюча, війна, як дощ після посухи, скропить націю кров’ю і злютує її в один міцний кулак. Схід і Захід повинні стати одним цілим...» Чи міг хтось уявити, що ці слова виявляться пророчими?..

/Files/images/mistse-dlya-drakona_6_300_300.jpgВинничук Ю. Місце для дракона / Юрій Винничук; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – Харків: Фоліо, 2015. – 313с.
«Місце для дракона» — напрочуд дивна історія, у якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько — це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства — підступні та трусливі. Дракон тішиться метеликам, пише вірші та читає Біблію.
Біля його печери замість людських останків милують око доглянуті клумбочки мальв, а своє полум’яне дихання він спрямовує тільки вгору — щоб не нищити природу. Він не їсть м’яса і не хоче нікого вбивати. Але традиції ніхто не відміняв, і ці традиції зобов’язують будь-що знищити дракона. Добро і зло міняються масками — люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди.
Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне — виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові-метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу та Люботинське королівство?
Окрім повісті «Місце для дракона» до книжки увійшли фантастичні та моторошні «Дивні оповідання» та «Львівські легенди», а також антиутопічна повість «Ласкаво просимо у Щуроград».

/Files/images/07f930942ba3afa64d847cbca20b87b2.jpgВинничук Ю. Груші в тісті / Юрій Винничук; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – Харків: Фоліо, 2015. – 349с.
Автобіографічний роман Юрія Винничука «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про львів кінця 1970-х – початку 1980-х років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив у лавах армії і… любив. Любив усе – дівчат, друзів, поезію, пригоди… тобто саме життя. Тому у «Грушах…» - безліч історій, наповнених шаленим гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар’ятством, львівським колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80-х років минулого століття.

/Files/images/1d56e5365987610af2ed60b6312e5a32.jpgВинничук Ю. Весняні ігри в осінніх садах / Юрій Винничук; обкл. спроектував В.Костирко; худож.-оформлювач В.М.Карасик. – Харків: Фоліо, 2016. – 313с.
Юрій Винничук не просто один з найвідоміших сучасних авторів, він - з числа найбільш популярних. Кожен його твір або проект є справжньою подією. Роман "Весняні ігри в осінніх садах" був, мабуть, найбільш скандальним переможцем конкурсу "Книга року ВВС" (2005 р.) за всю його історію. Еротичність і відкритість цього твору викликали свого часу цілий шквал пуританського обурення. Але це не просто відкритість, це щира сповідь головного героя, самотнього чоловіка, і сповідь ця сповнена іронії та самоіронії, комедії та трагедії...

/Files/images/thumbnail.jpgВинничук Ю. Танго смерті: роман / Юрій Винничук; худож.-оформлювач О.М.Іванова. – Харків: Фоліо, 2013. – 379с.
Події у новому романі Юрія Винничука «Таного смерті» розгортаються у двох сюжетних зрізах. У довоєнному Львові і під час Другої світової четверо друзів – українець, поляк, німець і єврей, батьки яких були бійцями армії УНР і загинули у 1921 році під Базаром, - переживають різноманітні пригоди, закохуються, воюють, але за будь-яких катаклізмів не зраджують своєї дружби.
Паралельно у наші дні відбуваються події з іншими героями. І не лише у Львові, але й у Туреччині. Проте яким чином обидві сюжетні лінії зійдуться докупи, довідаєтеся у несподіваному фіналі.

/Files/images/582e8f7f_1da3_11e6_a730_005056004a1d_3a55c2d5_1dcd_11e6_a730_005056004a1d.resize1.jpegСкрябін Кузьма Проза / Кузьма Скрябін; фото Ю.С.Кочетової; худож. - офорлювач Л.П.Вировець. - Харків: Фоліо, 2016. - 378с.
Кузьма Скрябін (справжнє ім’я Андрій Кузьменко) народився в місті Самбір Львівської області 17 серпня 1968 року. Закінчив музичну школу за класом фортепіано. 1989 року записав першу пісню у складі музичної групи «Скрябін». З того часу став відомим як співак, автор музики і текстів багатьох десятків пісень, а також ще і як талановитий письменник. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки «Я, “Побєда” і Берлін» (українською та російською), «Я, Паштєт і Армія», та "Я, Шонік і Шпіцберген". До цього видання включено усі прозові твори відомого музиканта, в яких якнайкраще розкрився його оригінальний, приправлений іскрометним гумором, письменницький талант.

/Files/images/IMG___0001.jpgКокотюха А. Різник із Городоцької: роман / Андрій Кокотюха; худож. – оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Бібколектор, 2016. – 250с.: іл.
Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізвисько — Різник із Городоцької. Але кримінальна хроніка та інші сенсації більше не цікавлять уже відомого читачеві львівського адвоката Клима Кошового. У нього життя налагоджується: він має адвокатську практику, заможну клієнтуру, повагу в суспільстві й наречену — відому акторку театру і кіно. Та захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, Кошовий усе ж таки погоджується. Програти він не може, а перемога — це додаткова й гучна реклама. Але щойно невинний виходить на волю, на Клима починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти Різника. Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні, відкривають світ львівських повій і таємниці хворих душ. Клим не знає, як Різник змінить його життя. І тим більше не уявляє, що ця справа підніме завісу над однією з таєм-ниць впливової красуні Магди Богданович…

/Files/images/7.jpgБрати Капранови Забудь-річка. Роман. – К.: Нора-Друк, 2016. – 544с.
Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА. За багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця на Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями в кожній українській родині.

/Files/images/IMG_0002.jpgПоложій Є. Дядечко на ім’я Бог / Євген Положій; худож. – оформлювач О.Г.Жуков. – К.: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 347с.
…Як відомо, коли ти розмовляєш з Богом, то це молитва, а от коли Бог розмовляє з тобою, то це, певне, шизофренія. Так і є: Бог повідомляє, що сьогодні рівно опівдні Рай та Пекло закриваються назавжди. Віднині – жодних надій, ніякого безсмертя…Це історія трьох молодих людей, долі яких дивно перетинаються. Кожен хоче знайти відповідь на одне просте запитання: що буде після того, як я помру? Остап шукає відповіді, подорожуючи автостопом по біблейських місцях у пошуках батька; Віра, втративши родину та дитину, потрапляє до монастиря і там отримує свій шанс на щастя (але ціна аж занадто висока!); Макс зі своїми друзями-чортенятами Гогі та Магогі, пройшовши реанімацію, революцію і «дурку», від великої любові до людства хоче вчинити вибух на стадіоні… Так чи інакше, кожен з них отримує те, чого прагнув. Можливо, і відповідь на своє запитання…

/Files/images/IMG_0003.jpgІваничук Р. Сліди на піску: новели та оповідання / Роман Іваничук; упор. Н.Л.Бічуя, В.В.габор; худож. – оформлювач Л.П.Вировець. – Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2016. – 250с.
Роман Іваничук (нар. 1929 р.) – відомий український письменник, громадський діяч, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка, Герой України. У доробку патріарха української історичної романістики двадцять історичних романів, якими він намагається, за його висловом, «внести дрібку своєї праці для збереження й повернення історичної пам’яті в народі», служити йому «мечем і мислію». Художнє слово стало для Романа Іваничука саме такою зброєю.
У своїй книзі «Сліди на піску» Роман Іваничук хоче сказати, що навіть найнепомітніший слід, який залишила на рідній землі чесна людина, ніколи безслідно не зникає. Книга містить короткі повісті, новели й есеї, написані в різні роки, а тому читач має змогу оцінити Романа Іваничука як майстра «малої» прози. В маленьких оповідках автор розмірковує про давню історію України та наше суперечливе сьогодення, розкриває характер людини крізь призму душі при мінімумі зовнішніх подій. Книга сповнена тривог за долю українського народу, однак пройнята вірою у його велике майбутнє.

/Files/images/samoylenko-obl22.jpgСамойленко В. Час розкиданого каміння / Володимир Самойленко. – К. : Ніка-Центр, 2015. — 168 с.
Хтозна, як пройде зустріч колишніх друзів, та й чи відбудеться вона взагалі?.. Хтозна… Чи прийшов час збирати каміння?.. А якщо так, то де його шукати – це каміння? На теренах Батьківщини чи в спекотній Африці? А може, у власному майбутньому? Питання, питання… Де знайдеш на вас відповіді та чи потрібні вони?.. Ні, не дійшов остаточного висновку щодо цього вчений-історик – головний герой напрочуд тонкого роману «Час розкиданого каміння», роману, який занурить вас у минуле, у бурхливі дев’яності, й виштовхне у цинічних двохтисячних. За одну добу наш герой пройде щонайменше два шляхи, які то йдуть паралельно, то перетинаються, а то й розходяться, щоб більше не зійтися. Друзі, однокласники, вороги. Кумедні сучасні реалії, не менш кумедні, а подеколи й трагічні події минулого. Скажені авантюри, пристрасті, зради. Каміння, каміння, каміння… Чи прийшов час його збирати, чи, може, той час ще попереду?..
Для широкого кола читачів.

/Files/images/cover.jpgАндрухович Ю. Лексикон інтимних міст. Довільний посібник з геопоетики та космополітики / Юрій Андрухович. – Чернівці: Книги – ХХІ; Meridian Czernowitz, 2016. – 436с.
Автор настільки заплутався у переходах між реальним та вигаданим, що про всяк випадок оголошує витвором власної уяви всіх дійових осіб, а також усі історії, ситуації та, зрештою, й міста цієї книжки…

/Files/images/matios.jpgМатіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. – Львів: ЛА «Піраміда», 2015. – 356с.
"Приватний щоденник", мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця "загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей".
У час," коли музи здебільше мовчать, а говорить зброя", Марія Матіос розпочинає "особисту війну і боротьбу" за "кожну конкретну людину" - боротьбу за свою Націю. У найдраматичніші та найкривавіші дні Майдану вона боронить Націю від звірств Беркута та ошаленілих тітушок; у київському СІЗО, судах, лікарнях, госпіталях, у солдатських траншеях та бліндажах, у розгромлених містечках та селах Донбасу - вона захоплюється Її мужністю, благородством та гідністю. А в дні глибокої скорботи та дні світлої радості надії вона просто тримає свою Націю за руки, втирає Їй сльози, "передаючи своє тепло і співчуття"...

/Files/images/Oleg_Sentsov__Kupite_knigu__ona_smeshnaya.jpegСенцов О. Купите книгу – она смешная / Олег Сенцов; сост. А.А.Паленчук; худож. – оформитель Л.П.Вировец. – Харьков: Фолио, 2016. – 219с.
Интересно, а что сделали бы вы, если бы появился, ну, скажем, Кто-то и предложил бы загадать одно — только одно! — желание, которое исполнится? Герои этого романа думают не долго, потому как считают это предложение простой шуткой. Вот и заказывает один вагон алмазов, второй — целое поле конопли, ну а третий… С третьим сложнее, ведь он почему-то очень серьезно отнесся к такому невероятному предложению. Как же распоряжаются молодые люди свалившимися на них дарами? Почитайте этот роман и вы поймете (впрочем, как и наши герои), что есть кое-что более ценное, чем алмазы. Да, и еще: никакого назидания, никакого морализаторства, никаких выводов в тексте вы не найдете. «Купите книгу — она смешная» — это тот случай, когда название произведения абсолютно точно отражает его содержание: Это очень веселый, очень смешной, очень легкий для чтения "ненаучно-популярный роман с элементами юмора".

/Files/images/галетка о. гроші.jpegГалетка Олег. Гроші, Куба і література: роман / Олег Галетка; передм. І.Зарудка. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 288с.: іл.
Молодий письменник продає авторські права на свою книжку - і зненацька опиняється в чужій небезпечній грі, де на кону - великі гроші й людські життя. Чи вийде в героя гідно зіграти цю партію? Цілком можливо, навіть за своїми правилами...

/Files/images/гуменюк н. танець білої тополі.jpgГуменюк Надія. Танець білої тополі: роман / Надія Гуменюк. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304с.
Самотню Ніку, яка пам’ятає справжню любов і ласку лише від єдиної людини – няні з дитячого будинку, – доля приведе до білої тополі на горі біля села, яке вона так довго розшукувала. Наче у снах дитинства намріялось дівчині це дерево… Колись посадив цю тополю для своєї коханої Левко, що пережив окупацію, боротьбу в УПА та заслання…
Їхні випробування закінчаться тут, біля білої тополі. Хто вони одне одному, ці люди з різних епох? І чи перетнулися б їхні шляхи, якби не біла тополя на горі, посаджена двома закоханими багато років тому?

/Files/images/кимличенко і. сьогодні сонячно.jpgКимличенко Ірина. Сьогодні Сонячно – К.: Зелений Пес, 2007. – 224с. – (Серія «Сучасна Сага»).
Із журнальним варіантом цього еротичного роману читачі вже мали змогу ознайомитися минулого літа завдяки "Роман-газеті". Нині ми пропонуємо до їхньої уваги доопрацьований автором твір. Він може вразити своєю незвичайністю. Спосіб мислення в авторки дуже своєрідний, як і її надзвичайно цікавий погляд на світ. Помітно, що книгу написано не просто про поета, про його любов і смерть, але й поетом, адже Ірина Кимличенко - автор численних і доволі яскравих поетичних творів. Увесь роман до такої міри насичений любов’ю, що часом навіть губиться межа між поезію і прозою. Але що найцікавіше - так само губиться й межа між любов’ю і ненавистю. Є багато речей, які ненавидять герої роману: буденність, котра вбиває почуття, споживацька мораль суспільства, зневага до мистецтва, самотність людини серед людей... Перелік міг би виявитись значно довшим, якби не так сумно було все це перелічувати. Як герої роману борються з усім, що ненавидять, як відстоюють своє кохання, - читайте в цій книжці. Вона багато над чим змушує замислитися.

/Files/images/куява ж. дерево.jpgКуява Жанна. Дерево, що росте в мені: роман / Жанна Куява; передм. В.Лиса. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 224с.
Кожна людина має душевний стрижень, який є основою її особистості. Таке собі живе дерево, яке росте десь у глибині. І це дерево можна виростити й дочекатися плодів... а можна й убити.
Чеслава не одразу зрозуміла, що їй несила жити, зраджуючи себе. Мабуть, для того їй потрібно було знести втрату коханого, зраду та болісну образу...
Але, так чи інакше, щастя чекає на кожного з нас. Треба тільки набратися терпіння.

/Files/images/липовська л. вітамін від самотності.jpgЛиповська Людмила. Вітамін від самотності: роман / Людмила Липовська. – К.: Гамазин, 2008. – 352с. – (Серія «Сучасна Сага»).Є на світі люди не просто радісно-яскраві, є справжні вітамінні дівчиська! Саме такий вигляд має одна журналістка, яка у свої двадцять п’ять і досі наївно шукає себе. Чи досягне вона успіху, чи ні - буде залежати від неї самої. Але ми з вами зробимо висновок, що пошуки себе бувають успішними тільки тоді, коли одночасно ви зумієте знайти ще когось – того, хто далі піде поряд шляхами життя у нових пошуках тепер уже вашого спільного щастя.

/Files/images/лис в. графиня.jpgЛис Володимир. Графиня: роман / Володимир Лис. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 224с.
Події роману розгортаються у різних часових просторах, між таємницею дару митця і гординею й помстою. Тут психологічні стосунки між героями гостріші за будь-який детектив. З якою метою, як і кількасот років тому, в маленькому містечку на Волині хтось убиває собак, наводячи жах на мешканців? Навіщо талановита художниця Люба Смажук раптово прагне зустрітися зі шкільним учителем малювання в місті свого дитинства? Чому всі химерні події обертаються навколо неї та графині Венцеслави, яка погордливо позирає з єдиного вцілілого портрета? Лише картини берегтимуть таємницю – до останньої сторінки…

/Files/images/медвідь г. замкова гора.jpegМедвідь Ганна. Замкова Гора / Ганна Медвідь. – Львів: ЛА «Піраміда», 2014. – 292с.
Головний герой книги — людина із загостреним відчуттям справедливості, минуле якого крокує поруч із ним. Неговіркий, романтичний і ревнивий чоловік, вихованець дитячого будинку, володіє невтомною енергією, любов’ю та співчуттям до ближнього. Він крав, пиячив — і все ж знайшов у собі сили повернутися до нормального життя: здобув професію, знайшов кохання, родину. Та не все так гладко на життєвій дорозі лікаря Андрія Марцінковського...

/Files/images/талан с. надежда.jpgТалан Світлана. Надежда: роман / Світлана талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»; Білгород: ТОВ «Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 304с.
Нещасливе дитинство залишило глибокі рубці в серці Павліни: вона соромиться себе й уникає чоловіків. Але мама завжди говорила, що будь-який кошмар минущий. І настав Павлінчин час: вона приваблива й упевнена в собі! Дівчина знайомиться з Юрком, і юнак привідкриває їй незазнане почуття любові. Здавалося, найстрашніше позаду, але раптом Юра від’їздить не попрощавшись… Що саме він дізнався?

/Files/images/флегг ф. смажені.jpgФлеґґ Фенні. Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»: роман / Фенні Флеґґ; перекл. з англ. Д.Петрушенко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320с.
У романі відомої американської письменниці Фенні Флеґґ дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини двадцятого століття й до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога і поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.

/Files/images/хінкулова к..jpgХінкулова Катерина. Drifters – К.: Зелений Пес, 2007. – 224с.
Чи є в наш час місце для почуттів?
Калейдоскоп подій – ділові зустрічі, кар’єра, поїздки за кордон, офіційні й дружні вечірки, робота, відрядження, безліч нової інформації... І головне – зміна обличь, ніби перетасовування карт: сьогодні ми разом, завтра щось змінюється, виникають у нашому житті нові люди, нові потреби, нові зацікавлення... Чи повинне все це відбиватися на наших почуттях, чи мусить впливати на прихильності, які ми вважали стабільними? Одним словом – чи буває так, щоб Назавжди?
Можливо, час над усім цим замислитися?
І що ж ми виявляємо після прочитання нового роману Катерини Хінкулової?
Це тільки здається, що в житті так званої “золотої молоді”, успішних бізнесменів, нової української буржуазії все базується на постійній зміні партнерів. Неправда, що наше життя не залишає світлого сліду! В усі часи, в усіх суспільствах , в усіх соціальних групах виявляється постійно одне й те саме: щось недоторканне в душі, яке проглядає крізь бруд сьогодення саме в найгостріші, кризові моменти. Ось у такі кризові ситуації ставить своїх героїв авторка роману, який ви зараз тримаєте в руках. Зупиніться, озирніться навколо, ніби закликають нас персонажі твору. Чи не втрачаєте ви чогось такого, чого вже не повернете?

/Files/images/хоган р. хранитель.jpgХоган Рут. Хранитель забутих речей: роман / Рут Хоган; перекл. з англ. В.Зенгви. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 352с.
Сорок років тому письменник-початківець Ентоні Пардью в один день втратив все найдорожче: його наречена Тереза гине напередодні весілля, а подарований нею медальйон, символ кохання, безслідно зникає. Залишилися тільки біль від непоправної втрати й почуття провини...
У завжди закритій на ключ кімнаті він зберігає колекцію втрачених і врятованих речей у надії допомогти бодай одному розбитому серцю, повернувши йому втрачене. А дивний заповіт Ентоні стає для його помічниці Лори не тільки другим шансом на щасливе життя, але й можливістю нарешті виконати клятву, яку дав коханій Терезі...

Новинки 2016

/Files/images/АД 242.jpgАД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 228с.
«Залізо не витримувало, а ми стояли, бо за нами країна, наші близькі. І ніхто аеропорт не здав. Там просто вже не було за що триматися» – кіборг Микола Миньо.
У річницю виходу «кіборгів» із руїн Донецького аеропорту Радіо Свобода і видавництво «Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля» презентували книжку «АД-242. Історія мужності, братерства і самопожертви». Понад 60 інтерв’ю оборонців летовища і десятки ексклюзивних фото з місця подій, а ще коментарі військових та експертів з безпеки з України, Канади, США і Росії – усе це під обкладинкою непростої, але дуже важливої і правдивої книжки.

 1. /Files/images/Бондар а. І тим, що.jpg

  Андрій, Бондар. І тим, що в гробах [Текст]: мала проза / Андрій Бондар – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 176с.

  Збірка малої прози Андрія Бондаря «І тим, що в гробах…» — яскраве відображення суб’єктивних, дуже особистих вражень автора. Це підслухані історії та розмови, галерея небанальних сюжетів про звичайне життя пересічних людей. Але крізь цей химерний калейдоскоп спостережень раз по раз виринають нетривіальні, такі, на перший погляд, непоєднувані образи, як-от смішний і трішки недоречний Папа Римський на Святошині, тб-серіальний комісар Рекс і навіть наймудріша з мишей. Саме тому «І тим, що в гробах» припаде до душі навіть найвибагливішим читачам.
  /Files/images/Бондарук. і. Це коротке.jpg Ірина, Бондарчук. Це коротке довге життя: роман / Ірина Бондарук. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 384с.
  Хома прожив таке довге і таке коротке життя на своїй землі, зі своїм народом, розділяючи весь біль, що припав на долю України... У колгосп пішов одним із перших — щоб дали спокійно жити. Двох синів відправив на фронт, а після перемоги сім років чекав на повернення сина — ворога народу — з таборів... Навчав дітей і онуків жити та не боятися. І уроки діда не пройшли повз їхні серця...
  Щоденники... Скільки всього на їхніх сторінках! Радість і сум, талант і злигодні, злети і падіння. Читаючи їх, наче мандруєш у часі та просторі, проживаючи нове життя разом з родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що припав на долю України. Таке довге і таке коротке життя.
  /Files/images/Вінник а. Коли повертається веселка.jpg

  Вінник А. Коли повертається веселка: роман / Анастасія Вінник. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 240 с.
  Доля подарувала Тані зустріч із Ромою. Він дивився на неї так, як ніхто досі... Ромам приїхав до батьків із Києва, де навчався на юридичному. Таня саме за­кінчувала школу. Це мало бути кохання всього її життя, але хлопець раптово зник... Минуло близько двадцяти років. Таня — відома журналістка, у неї дорослий син. Він — єдина згадка про коханого, якого вона так і не змогла забути. Діагноз лікарів залишає Тані обмаль часу, і саме він спонукає якнайшвидше знайти Рому!
  /Files/images/Вовк ю. Доки смерть не розлучить нас.jpg

  Юрко, Вовк. Доки смерть не розлучить нас: роман / Юрко Вовк. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 192с.
  Володимир і Марія… Нащадки двох родів землеробів зі Сходу та Заходу… Але бурі ХХ століття зірвуть їх з місця і кинуть у вир кривавих подій.
  Гайдамаччина Холодного Яру і смерть від голодомору 30-х років, бої у лавах УПА, палкі зізнання і юнацька клятва любові до рідної землі. «Доки смерть не розлучить нас» – ці слова Володимир промовить до Марійки. Будуть кохання і зрада, перемоги і зневіра, полон і визволення. А потім буде чужина і закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть. Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…
  /Files/images/Волонтери.jpg

  Волонтери. Мобілізація добра : збірка / укл. і передм. В68 І. Карпи. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл­ля», 2015. — 256 с.
  Ця книга—про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справ­жніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся водно-мить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває... Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемли­вих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.
  /Files/images/Гнатко д. Катерина.jpg

  Гнатко Дарина. Катерина: роман / Дарина Гнатко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвіл­ля», 2016. — 256 с.
  Середина ХІХ століття. Катруся росла без мами, а коли в хаті з`явилася мачуха Килина, життя дівчини стало нестерпним. Килина прагнула видати її за старого, але багатого сотника Яковенка. Дівчина в розпачі: весілля не за горами, а Микола, якого вона кохала, трагічно загинув... Звідки чекати порятунку?
  Випадково Катерина потрапляє на очі графу Гнатовському. У серці чоловіка спалахує пристрасть, така сильна, що він ладний на все, аби красуня стала його дружиною. Та сотник не збирається поступатися.
  /Files/images/Дочинець м. Книга на даху.jpg

  Мирослав, Дочинець. Книга надиху.
  Ця книжка - про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і

  про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує розкіш мови - чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова.
  /Files/images/Дочинець м. Місячна роса.jpg

  Мирослав, Дочинець. Місячна роса.
  Ріка життя приносить нам живі краплини радості. Зоряне небо засіває в наші серця золоті крихти одкровень. Вітри долі навіюють думки-істини, сумніви, іронію і печаль... Ми все це ревно збираємо, щоб залишити по собі - як слабенькі відблиски душі в інших душах.
  /Files/images/Дочинець м. Мудра книга.jpeg

  Мирослав, Дочинець. Мудра книга. Художнє видання. Укладач Мирослав Дочинець. Мукачево: Карпатська вежа, 2016. – 374с.
  «Мудрість — це безконечний скарб для людей, — каже Святе Письмо. — Хто її осягає, стає учасником Божої приязні, бо доручає Йому дар знання й просвіти». Цю мудрість духовну ми шукаємо як опору, як живильну силу душі, бо без неї життя не має вартості, є тільки тягарем.
  Ця книга — криниця мудрого слова, щирий порадник для розуму і серця, пожиточна лектура на втіху і розраду.
  /Files/images/Дочинець м. Синій зошит.jpg

  Мирослав, Дочинець. Синій зошит. Аркуші днів світящих. Художнє видання. Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпатська вежа, 2015. - 184 с.
  Ця книга - крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, "кристали днів світящих" чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали "незнищенним стариком", карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи - те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.
  /Files/images/Кокотюха а. Автомобіль.jpg

  Андрій, Кокотюха. Автомобіль із Пекарської.
  Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це – Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність. Та докази готовий довірити лише одній людині – Климові Кошовому, який повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори – підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового – це те, що його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…
  /Files/images/Кокотюха а. Червоний.jpg

  Андрій, Кокотюха. Червоний: роман / Андрій Кокотюха; передм. В.Кіпіані; худож. Н.Переверзєва. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320с.: іл.
  Їм закидають масові вбивства вчителів. Бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони… можуть бути корисними. Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги підкорити своїй волі ув’язнених. Як це було, розкажуть три свідки, три запеклих вороги Данила: міліціонер, чекіст і в’язень-червоноармієць. Не шукайте Червоного ані серед живих, ані серед мертвих, шукайте серед овіяних легендою!
  /Files/images/Криштальський а. Чорноморець, матінки.jpg Криштальський А. Чорноморець, матінко: роман-дилогія / Андрій Криштальський. — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля 2016. — 320 с.
  Чорноморець — невловимий боєць УПА, на якого полюють сталінські агенти. Завдяки хоробрості, талану та народній підтримці йому вдається обходити ворожі пастки. Однак зрадник з найближчого кола побратимів ставить під загрозу життя не лише Чорноморця, але і його близьких. Чи завжди доля буде привітною до нього? І чи вдасться легендарному воякові врятувати кохану?
  /Files/images/Куяєва ж. гордієві жінки.jpg

  Жанна, Куява. Гордієві жінки: роман / Жанна Куява; передм. В.Гранецької. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 228с.
  Три сестри — Софія, Лія і Мія — живуть багато років на віддаленому хуторі. Та настає день, коли священна для них кімната матері відкриває неймовірні таємниці про родичів. І сестри наважуються нарешті круто змінити своє життя...
  /Files/images/Лис в. Діва Млинища.jpg

  Володимир, Лис. Діва Млинища: роман / Володимир Лис. — Харків : Книж­ковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 368 с.
  Хто вона, таємнича біла постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою — на Млинищі? Від чого берегла, про що по­переджала зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п'ять років солдатчи­ни покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука... А між цими двома загорянцями будуть десятки зраджених і щасливих доль, зламаних і відчайдушно вирваних у смерті життів односельців, чиї історії змусять усміхатися і плакати, дивуючись вічній земній любові...
  /Files/images/Пахомова т. Я і ти.jpg

  Тетяна, Пахомова. Я, ти і наш мальований і немальований Бог [Текст] : роман / Тетяна Пахомова. - Харків : Книжковий клуб ''Клуб сімейного дозвілля'', 2016. - 189 с.
  Драматична та зворушлива сімейна сага, що пробуджує віру в добро та милосердя. Напружений сюжет роману зачарує вас і змусить читати, не відриваючись.
  Коли у гамірний Львів, де поряд жили вірмени і поляки, українці і євреї, прийшла страшна війна, родині маленької Міри дивом вдалося врятуватися з гетто. Її з матір’ю та сестрою визволяє селянин, на чию померлу доньку Мар’яну вона так дивовижно схожа. Тепер її життя – у темному підвалі, з іграми на нічному сільському кладовищі, у постійній небезпеці… Вона чекає на кожну нову весну, що приходить до єврейської родини з християнськими пасками, і просить подарувати на день народження сонце…
  /Files/images/Савка і. Шипшинове намисто.png

  Ірина, Савка. Шипшинове намисто [Текст]: коротка проза / Ірина Савка. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 160с.
  Герої цих новел — прості звичайні люди, зі складними, часто поламаними долями і зраненими душами. Їхні історії нанизуються одна на одну і творять справдешнє шипшинове намисто — червоного кольору кохання, з гострими колючками болю, розчарування, втрати. У цих новелах так багато правди життя, як у самому житті. І стільки ж любові до людини.
  /Files/images/Смагіна м. Волковиці.jpg

  Смагіна, Марина. Волковиці: роман / Марина Смагіна. – К.: Вид. група КМ-БУКС, 2016. – 224с.
  Молода авторка у своєму дебютному романі в жанрі фентезі не йде шляхом копіювання зарубіжних зразків, а звертається до бездонної криниці української міфології. У «Волковицях» оживає давня карпатська магія з її ірреальними історіями, часовими вирвами, непрощеними прокляттями, які пролежали на денці гірської ріки Дзвінки майже сто літ і раптом вирвалися на волю. Хто воскресив їх і навіщо? Адже Волковиці — це не звичайне гуцульське село, і воно просто так не відпускає того, хто опинився у ньому. Бо у Волковиці випадково не можна потрапити. Село, якого не знайдеш на жодній мапі. Село, яке народилося … завдяки чарам.
  Для широкого кола читачів.
  /Files/images/Теплі історії про кохання.jpg

  Теплі історії про кохання: Збірка оповідань / За ред. Ю.Шутенко. – К.: Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 136с.
  Збірка містить оповідання про кохання різних авторів. Твори сповнені багатьох переживань: є в них і радість, і хвилювання, ніжність і міць, віра й сподівання на краще, тріумф і туга, вдячність і прозріння. Історії змусять і весело посміятися, і замислитися, деякі – зворушать до сліз. Солодкого читання та радості кохання!

Новинки сучасної української книги

/Files/images/андрухович с фелікс австрія.jpgСофія Андрухович Фелікс Австрія [Текст]: роман / Софія Андрухович – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 288с.
Станіславів кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шотландськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, - долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

/Files/images/базів в армагедон на майдані.jpgБазів, Василь Армагеддон на Майдані / Василь Базів. – К.: Український пріоритет, 2014. – 160с.
Безпощадне у своїй невідворотній сповідальності та всепоглинальне за своїм гостросюжетним магнетизмом Письмо автора справляє на читача вулканічне потрясіння, як і сам феномен Майдану на самосвідомість сучасного землянина. На смисловому тлі подається документальна маловідома історія про те, що і як призвело до Повстання, котре стало безпрецедентним актом кривавого вознесіння із провалля гуманітарно-кримінальної катастрофи для майже 50-мільйонного людського згромадження в центрі Європи…

/Files/images/гутовська-адамчик м дівчата.jpgГутовська-Адамчик Малгожата Дівчата з 13-ї вулиці [Текст]: роман / Малгожата Гутовська-Адамчик; пер. З пол. Божени Антоняк. – Львів: Урбіно, 2015. – 240с.
Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятилітніх! Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося – однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання – читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона…

/Files/images/гюнтекін листопад.jpgГюнтекін P. H. Листопад: роман / Решат Нурі Гюнтекін; пер. Ю. В. Григоренко; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 158 с. — (Карта світу).
Алі Риза-бей був упевнений, що щастя не у багатстві, а у великій дружній родині. Та одного разу він постав перед вибором: залишитися чесним і гордо піти з посади або промовчати й далі, як і раніше, працювати з усвідомленням того, що покриваєш якісь темні справи. Будучи людиною принциповою, Алі Риза-бей покинув роботу і пішов на пенсію, сподіваючись на підтримку і розуміння близьких. Та він ніколи й гадки не мав, що доживе до тих днів, коли власні діти докорятимуть йому за чесність і порядність. Однак усе в його родині перемінилося: милі бесіди затишними вечорами перетворилися на міжусобні війни, рідні люди стали чужими, а сам Алі Риза-бей опинився у цілковитій ізоляції і на схилі віку раптом зрозумів, що життя схоже на неминучий листопад, за яким іде холодна зима...

/Files/images/дереш л остання любов.jpgДереш Любко Остання любов Асури Махараджа. Роман. - К.: Нора-Друк, 2013. - 226 с. - Читацький клуб.
«Остання любов Асури Махараджа» — алегорична історія про демона, який вирішив покинути розкіш нижніх світів заради любові до сліпої дівчини з України, що мешкає в самому серці Нью-Йорка. Протистояння напівбогів і демонів, демонстрації на Уолл-стріт і харизматичні проповідники, метафізичні запитання і смачні історії з лівообертальних світів (толерантна назва пекельних планет) — все це у новому романі Любка Дереша про любов, від якої тане серце.

/Files/images/еко у номер нуль.jpgЕкоУ. Номер нуль: роман /Умберто Еко; пер. з італ. Ю. В. Григоренко; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 191 с. — (Карта світу).
Умберто Еко (нар. 1932 р.) — відомий італійський письменник, вчений і філософ. Його перший роман «Ім'я рози», опублікований у 1980 році, одра-зу ж став супербестселером. У видавництві «Фоліо» вийшли друком книжки: «Ім'я рози», «Бавдоліно», «Таємниче полум'я цариці Лоани», «Празький цвинтар», «Маятник Фуко».
Після п'ятирічної перерви у січні 2015 року побачив світ новий роман Умберто Еко «Номер нуль» («Numero Zéro»), Вікіпедія визначає його жанр як нуар. На відміну від попередніх творів письменника, події в ньому відбу-ваються у недалеку епоху — у Мілані 90-х років XX століття. Головний герой — редактор газети, створеної, щоб друкувати наклепницькі статті про бізнесменів і псувати їм репутацію. Однак, окрім теми продажної журналістики, Еко згадує і недавні політичні події в Італії — замах на Папу Римського, діяльність масонської ложі «Пропаганда № 2», операцію «Гладіо», проведену НАТО, і невдалий державний переворот...

/Files/images/когтянц к монети для патріарха.jpgКогтянц К. А. Монети для патріарха: роман / К. А. Когтянц; худож.-оформлювач О. М. Іванова. — Харків: Факт, 2015. —217 с.
Чи часто ви читали фентезі, в якому всі історичні факти, до найдрібніших подробиць, викладені напрочуд точно?! Навіть така дивовижна подія, як громадянська війна між червоними та білими у Єгипті та Сирії на межі XVII—XVIII століть...
Сердюк Мусій Ільченко на прізвисько Пройдисвіт отримує завдання — доставити Антіохійському патріархові дивні монети, знайдені під час зведення укріплень Києво-Печерської лаври... А що із цього вийшло, дізнаєтеся із роману Костянтина Когтянца.

/Files/images/кокотюха а адвокат із личаківської.jpgКокотюха А. Адвокат із Личаківської: роман / Андрій Кокотюха; худож.-оформлювач Л. П.
Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 283 с. — (Ретророман).
Початок XX століття, 1908 рік. Молодий киянин Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція — біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав у місті сумнівних друзів та могутніх ворогів.
Самогубство — чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На його шляху — зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданович...

/Files/images/кокотюха а привид із вавілової.jpgКокотюха А. А. Привид із Валової: роман / Андрій Кокотюха; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 285 с: іл. — (Ретророман).
Початок XX століття, 1909 рік. Успішний київський адвокат Клим Кошовий від переслідувань царської охранки тікає до Львова, де стає лише скромним помічником старого нотаря. Його нудні злиденні будні порушує візит комісара кримінальної поліції: у кишені трупа, знайденого у будинку на вулиці Валовій, виявили візитівку Клима. Сам чоловік загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це нещасний випадок. Але той дім має у Львові недобру славу. Кажуть, у ньому вже сто років блукає привид Чорної пані. Всякого, хто зустрінеться з нею, чекає погибель. І така на Валовій — не перша. У гонитві за привидом Кошовий та його відданий друг Йозеф Шацький змушені зануритися у львівські нетрі та спуститися на міське дно. Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида. І вона дуже не сподобається загадковій та впливовій красуні Магді Богданович…

/Files/images/кононенко є кат.jpgКононенко Євгенія Кат. Новели. — Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2014. — 124с.
У новій книзі Євгенії Кононенко об'єднано новели й мініатюри, так чи інак дотичні до теми творчості й книжок. Це не спогади, а специфічний досвід письменниці, яка знає таємниці, як зачинаються, народжуються і живуть власним життям тексти. Як до цього ставляться ті, хто поряд, і ті, хто далеко. Чи справді літературний текст може вбити? І чи може він урятувати? І чи може спасти?

/Files/images/лущик п тамплієри короля данила.jpgЛущик П. М. Тамплієри короля Данила: роман /Петро Лущик; худож.-оформлювач Л. П. Вировець. — Харків: Фоліо, 2015. — 286 с.
Петро Лущик народився 1963 р. на Львівщині. Закінчив фізичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка. Працює вчителем фізики та інформатики у Сопошинській школі. Лауреат конкурсів «Коронація слова-2003» (роман «Полювання на дрохв») та «Коронація слова-2014» (роман «Тамплієри короля Данила»).
Дія роману відбувається у XIII столітті. Папа Римський Інокентій IV відправляє до галицького князя Данила Романовича свого посла. Охороняти важливу особу доручено загону воїнів-тамплієрів на чолі з командором Гійомом де Пардо. Храмовникам доведеться вступити у сутичку не лише з монголами, що захопили руські землі, але й зі своїми одвічними суперниками госпітальєрами і навіть з ассасинами.

/Files/images/несбьо ю син.jpgНесбьо Ю. Син: роман / Ю Несбьо; пер. В.Б.Чайковського; худож. - оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків Фоліо IÖM 574 с. — (Карта світу).
Сонні Лофтус упродовж останніх десяти років відбуває термін за злочини, яких не скоював. В обмін за це він безперебійно отримує героїн. Інші в'язні часто звертаються до нього по розраду чи благословення, оскільки Сонні має серед них реноме напівченця-самітника. Наркоманом він став, коли його батько, офіцер поліції. вчинив самогубство і вже після смерті був визнаний винним у корупції. Сонні перебуває у центрі уваги корумпованого середовища Осло: тюремний персонал, поліція, адвокати, збоченець-капелан — усі зацікавлені в тому, щоб він залишався у в'язниці. Та дізнавшись про деякі, тривалий час приховувані факти щодо свого батька, Сонні вчиняє блискучу втечу і розпочинає полювання на людей, винних у злочинах, за які досі змушений був спокутувати він.

/Files/images/палинський в бібліотекар.jpgПалинський В. Бібліотекар: новели й оповідання. - Львів : Апріорі, 2013. - 244 с.
Нова книжка прози відомого українського письменника Віктора Палинського - це ще одна нагода для шанувальників вишуканої літератури отримати справжню насолоду від читання, поринувши у світ невичерпної уяви та даровитого хисту. Його герої екстравагантні та несподівані, а їхні світи - можливості магічних перевтілень, містичних пошукувань. Звернімося до „Бібліотекаря"!

/Files/images/процюк с чорне яблуко.jpgПроцюк С. Чорне яблуко: Роман про Архипа Тесленка / Степан Процюк. – К.: Академвидав. 2013. – 192с. – (Серія «Автографи часу»).
Роман Степана Процюка «Чорне яблуко» - драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.
/Files/images/роздобудько і гудзик-2.jpgРоздобудько І. Ґудзик-2. Десять років по тому. Роман. – К.: Нора-Друк, 2015. – 320с. Читацький клуб.
Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому…


/Files/images/рудневич м я з небесної сотні.jpgРудневич, Марко. Я З НЕБЕСНОЇ СОТНІ: повість/Марко Рудневич. — К.: А-БА БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. — 182 с.
Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Maйдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам'ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли…

/Files/images/таран л прозорі жінки.jpgЛюдмила Таран Прозорі жінки / Таран. Л - Чернівці: Букрек, 2015 - 316 с.
Тіло і душа так часто перебувають у суперечливих стосунках, ніби не належать одній людині... Цим мучаться, про це розмірковують і над цим сміються героїні новел Людмили Таран із її нової книжки «Прозорі жінки».
Упізнавані ситуації та деталі, буденне та містичне переснувалися в її прозі, як це буває і в житті. Для широкого кола читачів.

/Files/images/ульяненко о серафима.jpgУльяненко О. Серафима: роман / Олесь Ульяненко; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Фоліо, 2015. — 217 с.
Олесь Ульяненко (справжнє ім'я Олександр Ульянов; 1962—2010) — найрадикальніший і найжорсткіший, скандальний і непередбачуваний український письменник, автор понад 20 романів. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його книжки: «Сталінка. Дофін Сатани», «Жінка його мрії», «Квіти Содому» і трилогія «Ангели помсти».
В основі сюжету роману «Серафима» (2007) — відверта історія життя дівчини-вбивці, красуні, яка кращого застосування для своєї вроди, ніж піти по руках бандитів та міліціонерів, не знайшла, а потім, відчувши себе ображеною, почала розправлятися з усіма, хто зустрівся на її шляху. Як і в інших своїх романах, письменник у «Серафимі» стверджував: «Намагаюсь показати темні сторони суспільства, щоб довести людям, що так жити не слід».

/Files/images/ульяненко о сталінка.jpgУльяненко О. Сталінка. Дофін Сатани: романи / О. Ульяненко; худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. — Харків: Бібколектор, 2015. — 507 с.
«Сталінка» (1997) — найбільш резонансний твір письменника, один із перших культових українських романів нового часу. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього Олесь Ульяненко отримав Малу Шевченківську премію.
Автор малює життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але ж не всі. Головний герой Йона намагається втекти на волю, але що таке воля в «країні вічних дурнів і катів»? Хаос, обман, розпуста... І тільки віра в Бога допомагає людині вистояти в цьому божевільному світі.
У романі «Дофін Сатани» (2003) письменник із вражаючою достовірністю створив жахливий образ нелюда-вбивці, який ховається за привабливою постаттю рафінованого інтелігента.

/Files/images/ягелло й кава з кардамоном.jpgЯґелло Йоанна Кава з кардамоном: Роман / Йоанна Яґелло; пер. з пол. Божени Антоняк. Львів : Урбіно, 2015. — 240 с.
Досі спокійне життя 15річної гімназистки Лінки раптом змінюється, її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов'язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з'ясувати пов'язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила...
За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном;-)

/Files/images/ягелло й шоколад із чилі.jpgЯґелло Йоанна Шоколад із чилі [Текст]: роман / Йоанна Яґелло; пер. з пол. Божени Лнтоняк. - Львів: Урбіно, 2015. - 288 с.
Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?

/Files/images/белімова тетяна київ.иа.jpgБелімова Т. Київ.ua: роман / Т. Белімова; передм. С. Філоненко. – Х.: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 256 с.
Із «золотої клітки», до якої її, наче птаху, посадив чоловік, Альона намагається вирватися на свободу. Єдиний спосіб втечі – це мережа Інтернет, де майже кожен співрозмовник бачить у ній те, на що давно не звертає уваги її чоловік. Та навіть нові віртуальні друзі не допомагатимуть, адже це просто не їхня проблема… Чи зможе вона знайти бодай частину того щастя, на яке заслуговує?

/Files/images/вдовиченко галина інші пів’яблука.jpgВдовиченко Г. Інші пів’яблука / Г. Вдовиченко; передм. М. Рудської. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 256 с.
Дерев’яне яблуко, витвір майстра епохи бароко – це не просто сувенір. Воно вміє здійснювати найпотаємніші бажання… Колись це яблуко змінило долі чотирьох подруг-львів’янок – редактора Галини, коректора Магди, дизайнера Ірини та телеведучої Луїзи. З того часу минуло п’ять років. І ось магічна річ знову виходить зі сховку й веде подруг до нових пригод…

/Files/images/вдовиченко галина маріупольський процес.jpgВдовиченко Г. Маріупольський процес: роман / Г. Вдовиченко. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.
…Я бачив пекло, бо я був під Іловайськом. Усі мої побратими загинули, а то були люди зі щирого золота. Мене врятувала дівчина з-під Маріуполя, яка любила розмальовувати контурні карти й сидіти на черешні.
…Я не знаю, що він зі мною зробив, той полонений львів’янин, але я більше не бачу в ньому ворога. І мені хочеться радіти кожній хвилині, бо вона наближає нашу зустріч. Але чи буде ця зустріч, ніхто не знає...
Усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Роману й Ользі судилися не найкращі часи для зустрічі. Полонений українець і сепаратистка — чи є зараз гостріша суперечність? Але безодня, яка здавалася нездоланною, поступово щезає. Бо в житті існує щось набагато важливіше за ненависть…

/Files/images/горбань с., лапіна н. роман з містом.jpgГорбань С., Лапіна Н. Роман з містом: роман / Світлана Горбань, Наталя Лапіна. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 192с.
Магда Свідзинська жила в буремному ХХ столітті в місті, у яке неможливо не закохатися до безтями… Чарівний Львів! Любий пане Лемберг! Саме твоїми брукованими вуличками вона бігла назустріч коханню та щастю. Власне, ти був свідком її світлих перемог і гірких поразок. Разом із тобою вона пройшла крізь пекло війни та жаль розлук і втрат… Надзвичайна доля чудової жінки, історія її кохання, сили та відданості – наче ще одна химерна оздоба міста, вузькі вулички якого бережуть пам’ять різних часів і епох…

/Files/images/гуменюк надія коханий волоцюга.jpgГуменюк Н. Коханий волоцюга: зб. оповідань / Н. Гуменюк; передм. Г. Вдовиченко. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 224 с.: іл.
Книга Надії Гуменюк "Коханий волоцюга" - увібрала в себе вісім маленьких повістей про кохання. Вісім простих історій, які поцілять у саме серце, пройдуть наскрізь і залишать по собі спогади. Спогади про своє, бо в кожного з нас є історія, переживши яку розумієш, що вже ніколи не будеш таким, як раніше. А якою вона була — запаморочливо щасливою чи пронизливо болісною або тою та іншою одночасно, — мабуть, не так уже й важливо.
"Ці історії взаємин двох неможливо читати без душевного щему. Бо в них не тільки цікаве переплетіння сюжетних ліній, а й витончені малюнки порухів душ — чоловічої і жіночої.

/Files/images/денисенко лариса відлуння.jpgДенисенко Л. Відлуння: від загиблого діда до померлого: роман / Л. Денисенко; передм. Г. Гузьо. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 320 с.
Донедавна Марта фон Вайхен пишалася своїм корінням: її предок поляг смертю хоробрих під час Другої світової війни й похований десь під Житомиром. Аж раптом дівчина дізнається, що вона - нащадок нациста, який доживав свій вік у божевільні, граючись у єврея. Відлуння минулого кличе її до України, поки…

/Files/images/доляк наталка гастарбайтерки.jpgДоляк Н. Гастарбайтерки: роман / Н. Доляк. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2012. – 256 c.
Три жінки — три мрії. Двом не судилося збутися.
Вчителька Галина мріє про власну домівку, бо ж рідний син вигнав з дому. Здавалося б, працюючи прибиральницею в дивакуватої старої аристократки в Берліні, могла б і назбирати на «одинарку» в рідному місті, якби коханий синок не вимагав дорогих подарунків для себе, своєї дружини, доньки та... численних коханок. Таша, що вдома була Наташею, відмовилася від імені, танців, що були і роботою, і пристрастю, заради мрії — всиновити дитину. Ось-ось вона заробить грошенят, повернеться додому і стане нарешті мамою. В сорок років життя ж тільки починається. Лариса, наймолодша з жінок — домашня робітниця, що тільки про те й мріє, щоб обійняти коханого синочка, що лишився на Україні. Працюючи на сім`ю німців, вона й не здогадувалась, що найняли її не тільки для прибирання, а й щоб освіжити набридлий шлюб.

/Files/images/доляк наталка заплакана європа.jpgДоляк Н. Заплакана Європа: роман / Н. Доляк; передм. В. Гранецької; худож. О. Семякін. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 288 с. : іл.
Поїхавши шукати кращої долі за кордоном, Людочка Бабенко була готова на все: жити у злиднях, важко працювати і , як виявилося, зрадити коханого чоловіка. Ще вчора такий милий Нік перетворився на справжнього деспота і погрожує забрати в неї дитину, позбавити радості материнства...

/Files/images/доляк наталка чорна дошка.jpgДоляк Н. Чорна дошка: роман / Н. Доляк; передм. В. Гранецької. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 368 с.
Страшні видіння приходять до Сашка у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти зазирають йому в обличчя скляними очима, німотно благають про допомогу, простягають до нього руки...
Лесь Терновий, прадід Сашка, має що розповісти онуку про цих людей. Бо він — один із них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.

/Files/images/іванцова м вітражі.jpgІванцова М. Вітражі: роман / М. Іванцова. – К.: Нора-Друк, 2010. – 205 с.
Дія роману відбувається в сучасному Києві. Поліна, перекладачка з французької, має замовлення на переклад роману Франсуази Саган, але власні проблеми видаються їй набагато важливішими та болючішими, ніж «надумані проблеми ситих французьких дівчат». Робота не йде.Все змінюється, коли раптом ламається комп’ютер. Дізнавшись паролі, програміст Богдан читає листування Поліни з «далеким другом», з якого довідується, що вона рано залишилася сиротою і була вихована бабусею Ніколь, яка дивним чином після війни потрапила з Франції до Радянського Союзу. Також він дізнається, що Стефка — колишня подруга Поліни — написала книжку, привласнивши чужу історію. Богдан добуває цю книжку і влаштовує зустріч двох подруг. Згодом Поліна дізнається справжню історію бабусі Ніколь…Новий роман Міли Іванцової ні на хвилину не залишає читача байдужим.

/Files/images/іванцова м. живі книги.jpgІванцова М. Живі книги: роман / М. Іванцова; передм. О. Хвостової. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 320 с.
Господар кафе сподівався, що незвичайна акція «Живі книги» залучить відвідувачів, проте не очікував такого результату! Можливість відверто розповісти свою історію або послухати чужу сповідь зацікавила багатьох!
Віктор, Женя і Амалія стали завсідниками кафе. У кожного з них є свої секрети...
Такі різні люди є героями роману - письменниця з проблемами в особистому житті, яка шукає нові сюжети, сліпий чоловік, колишній військовий, молода дівчина на життєвому роздоріжжі... Але їхні шляхи перетнуться під час акції "Живі книги", що її проводить одна з київських кав’ярень-книгарень. Кожен охочий може розповісти історії зі свого життя, записавшись до відповідного каталогу Книгою, або стати Читачем і послухати чужі... В кожного героя своя доля, свої секрети, великі чи маленькі. Як акція кав’ярні змінить їхні траєкторії - дізнайтеся з роману "Живі книги".

/Files/images/кіндрук макс на зеландію!.jpgКіндрук Макс На Зеландію!
Подорож із лицарською місією розпочалась! Макс пройде через єгипетську революцію, посперечається на сирійському кордоні з корумпованими митниками і дістанеться до Нової Зеландії, щоб виконати синівський обов’язок перед Батьківщиною – переконливо розповісти новозеландцям, що Україна – не бордель! І ганебне шоу, що відбулося на місцевому радіо, не має повторитись.

/Files/images/кокотюха андрій вогняна зима.jpgКокотюха А. Вогняна зима: роман / А. Кокотюха; передм. Ю. Луценка. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 352 с.
Ще вчора кожен мав своє життя, у якому, здавалося, не було місця для подвигу. Але прийшла вогняна зима 2013–2014-го, і тисячі українців опинилися у вирі Революції гідності, щоправда, по різні боки барикад.
Успішний бізнесмен Стогов стає активістом Автомайдану, учорашня продавщиця Алла перетворюється на волонтерку, тітушка Сірий іде туди, де більше платять, а беркутівець Олег ладний карати «майданутих» навіть задарма... Ми бачимо Майдан їхніми очима. Бачимо і затамовуюємо подих. Бо тут усе справжнє — і життя, і кохання, і ненависть. І смерть. А ще — відчайдушна віра, що кінець кінцем усе буде добре...

/Files/images/кокотюха андрій таємне джерело.jpgКокотюха А. Таємне джерело: роман / А. Кокотюха; передм. Ю. Макарова. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 288 с.
Коли прагматичний і скептичний Ігор Князевич починав розслідування серії загадкових убивств, він навіть не здогадувався, що сліди приведуть його до загадкового чорного лісу, де струмить таємне джерело. Добру людину, якщо вірити народним оповідкам, вода з нього може оживити, злу, із чорним серцем…

/Files/images/кокотюха андрій червоний.jpgКокотюха А. Червоний: роман / А. Кокотюха; передм. В. Кіпіані; худож. Н. Переверзєва. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 320 с.
Їм закидають масові вбивства вчителів. бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув`язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!

/Files/images/корній дара зворотний бік темряви.jpgКорній Д. Зворотний бік темряви: роман / Дара Корній; передм. Г. Пагутяк; худож. О. Семякін. – Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 320 с.: іл.
Разом зі своїм батьком темним безсмертним Стрибогом Мальва перейшла до світу темних. Її наставниця Птаха свідомо пішла на цей учинок, адже вважає, що Мальва сама повинна зробити вибір: на чиїй стороні їй залишитися. Могутність дівчини зростає день у день, а знання – щогодини, та невдовзі вона дізнається про зворотний бік темряви… То чию сторону врешті-решт обере Мальва, адже від цього залежить майбутнє, і не лише її?

/Files/images/корній дара зірка для тебе.jpegКорній Д. Зірка для тебе: роман / Дара Корній; поетичне оздоблення Л. Долик; передм. О. Хвостової. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 304 с.
Вона - Зоряна, Зірка. Він - Сергій, Лічозір. Ці двоє дивні, і вони не могли не зустрітися, хай навіть ця зустріч принесла обом страждання. історія їхнього кохання почалась як чудесне визволення зі світу самотності, страху та гріха. Ці двоє пізнали божественну радість і єднання душ. Але невдовзі…

/Files/images/корній дара крила кольору хмар.jpgКорній Д. Крила кольору хмар: роман / Дара Корній, Тала Владмирова; передм. Т. Белімової. — Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 320 с.
Ада росла без матері, а батька взагалі не знала. Вона навіть не здогадувалася, що народилася в сім`ї янголів і стала вигнанницею, сірим янголом. Ні добро, ні зло не беруть її на свій бік. Господар клубу «Темний янгол», в якого дівчина працює, теж виявився не простою людиною. Він наказав Аді забрати душу Ірен, її подруги. Дівчина не може відмовитися. Чи може? Адже чимало людських душ у полоні Господаря і благають про допомогу. Вона може загинути, допомагаючи їм. Але настав час робити вибір. Що обере Ада — темну чи світлу сторону?

/Files/images/лис володимир країна гіркої ніжності.jpgЛис Володимир Країна гіркої ніжності
У неї було дивне ім`я і дивовижна доля. Даза, дочка радянського чиновника, у 30-х роках пройде пекло дитбудинку, а після війни опиниться на Волині, у вирі повстанської боротьби. Її донька Віталія, витончена естетка, покохає кримінального авторитета. А онука Олеся, у життя якої увірвався Євромайдан, зазнає смаку гіркої ніжності, який дарує справжнє кохання...

/Files/images/лис володимир соло для соломії.jpgЛис В. С. Соло для Соломії: роман / В. С. Лис; передм. Т. Прохаська. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 368 с.
Красуня, від якої не відвести очей, так люди говорили про Соломію. Петро і Павло згодні були на все, аби взяти її за дружину. А мати, що все життя страждала через помилку молодості, повчала дівчину: слухайся серця, а не розуму...


/Files/images/лис володимир століття якова.jpgЛис В. Століття Якова: роман / В. Лис; передм. О. Забужко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 240 с.
Поліський селянин Яків таки доживає до столітнього ювілею, і в його біографію вмістилася і велика любов, і тяжкі втрати, й невідпокутні помилки, й страшні небезпеки. Якраз на долю його покоління українська історія припасла таки дуже виснажливі випробування. Велика Історія сама непроханою приходила на обійстя галицьких і наддніпрянських селян, пускаючи з димом хати, розлучаючи сім'ї, вбиваючи невинних дітей... Попри все, Яків Платонович до глибокої старості не втратив здатності любити, не розгубив живого інтересу до мінливого довколишнього світу, не розучився допомагати тим, кого вважає слабшим за себе.

/Files/images/лис іван іван і чорна пантера.jpgЛис Іван Іван і Чорна Пантера
Відома супермодель Таумі Чорна Пантера Ремпбел, як годиться, веде бурхливе зіркове життя: гроші, скандали, коханці, коханки, — одне слово, богема. А для сільського дурника Йвана вона богиня!
У своєму дитячому серці він побудував їй храм і навіть заходився вивчати сакральну англійську, аби вона почула його молитви. Насправді Таумі ніяке не божество, звичайна собі спадкова африканська жриця. І щойно вона про це дізналася, уже їй був час вирушати в далеку Україну на пошуки давнього поховання, із якого хоч-не-хоч, а треба вилучити череп могутньої чаклунки, бо інакше Пантерина слава закінчиться.

/Files/images/луценко зіна злі лелеки.jpgЛуценко Зінаїда. Злі лелеки: роман / З. В. Луценко. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2015. – 184 с.
Жодна людина не приходить до твого дому прос¬то так... Жодна пташка не в’є гніздечка марно... Якщо дитина народжується, її вже хтось чекає... Коли двоє любляться, то все інше – не важливо... Ти гадаєш, що в житті все відбувається саме так? Чи, може... Словом, тільки почни читати – і ти не зможеш зупинитися до останньої сторінки...

/Files/images/люко дашвар мати все.jpgДашвар Л. Мати все: роман / Люко Дашвар; передм. О. Герасим’юк ; худож. О. Маслов. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2011. – 336 с.: іл.
Все життя Іветта присвятила хворому синові Платону.
Старша дочка Ліда змушена, як і мати, доглядати за братом, жертвуючи всім. А мати вирішила купити сину живу ляльку, яка б задовольняла природні потреби юнака. Так у родині з`явилася Рая, і... Світло однієї любові розігнало морок іншої. Саме тепер Ліда дізналася, що Платон і сільське дівча не єдині маріонетки в руках Іветти!

/Files/images/люко дашвар покров.jpgДашвар Л. Покров: роман / Дашвар Люко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 384с.
Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар`яна не звертає уваги на це — усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», — сказав він. І від того стало так солодко... Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку... Звідки ж Мар`яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття...

/Files/images/люко дашвар село не люди.jpgДашвар Л. Село не люди: роман / Люко Дашвар. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2008. – 272 с.
У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше – палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника Олександра. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить... Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі? Всевишній знає правду і не покине невинну душу на поталу юрбі.

/Files/images/мастєрова валентина суча дочка.jpgМастєрова В. Суча дочка: роман / Валентина Мастєрова; перед. О.Сизоненка. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 240с.
Який сором для дівчини – повернутися додому з байстрям! Але якщо… дитина не твоя? Селянки Олена та Люба вирушили до міста в пошуках кращої долі. Та якби Олена знала, що їй доведеться понести не свій хрест! Коли Люба народила хлопчика та, злякавшись осуду і труднощів, кинула його напризволяще, Олена не вагалася. Вона не може вчинити так, як його мати. Вона не залишить немовля. Навіть якщо за це потрібно буде сплатити страшну ціну…

/Files/images/мельник ярослав чому я не втомлююся жити.jpgМельник Я. Чому я не втомлююся жити: збірка / Ярослав мельник. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 208с.
Мати, чий мозок пересаджено в нове тіло, молодша за сина удвічі; вчений знищує світ, щоби зустрітися з Богом; телерепортер несподівано перетворюється в персонаж твору письменника. А ще: де живе Бог? Що є істина, а що обман? Чи небо над нами не є голограмою? Ці та інші питання – в центрі нової прозової книги унікального автора, який живе між Литвою та Францією.

/Files/images/пулу павліна краса, що не рятує.jpgПулу П. Краса, що не рятує: роман / Павліна Пулу; передм. Н.Шевченко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. – 256с.
Надька-Верона – жінка надзвичайної вроди. І своєю красою вона все життя майстерно користувалася, граючи чоловіками та зіштовхуючи їх, наче півнів у півнячих боях. Але чи гарантує ця врода щастя, якщо за нею нема нічого, що надає сенс існуванню людини? Бо коли краса помарніє – що залишиться?

/Files/images/роздобудько ірен одного разу.jpgРоздобудько І. Одного разу…: роман / І. Роздобудько; передм. Л. Ворониної. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 224 с.
Одного разу тобі захочеться скласти мозаїку зі своїх спогадів, яскравих вражень, окрушин життєвого досвіду… А раптом вони стануть комусь у пригоді, а тобі таким чином вдасться зрозуміти себе, коли складеться вже цілісна картина? Ось таку своєрідну карту свідомості уклала Ірен Роздобудько в новій книзі, а заразом відповіла на ті запитання читачів, які вони хотіли задати, але не наважились…

/Files/images/роздобудько ірен я знаю, що ти знаєш.jpgРоздобудько І. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю: роман / І. Роздобудько. – К.: Нора-Друк, 2011. – 240 с.
Їх багато по усіх світах — тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом — прозріння і повернення. Часом — нова любов. А іноді й смерть… …За своїми постояльцями — емігрантами з України — спостерігає хазяйка котеджу невеличкого німецького містечка фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного — того, хто «розшифрує» для неї листа з минулого.

/Files/images/талан св. купеля.jpgТалан С. Купеля: збірка / Світлана Талан. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 240с.
2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!
...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...

/Files/images/талан св. не вурдалаки.jpgТалан С. Не вурдалаки: роман / С. Талан. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013. – 300 с.
Вихованці війни, вони мали за розкіш одяг і взуття, за щастя — відвідини кінотеатру на зекономлені на їжі копійки... Вони мріяли, закохувалися, одружувалися й не ділили дітей на своїх і чужих...
Коли Марія та Роман побралися, вони були ще зовсім молоді, але душами вже починали сивіти: далося взнаки життя під час німецької окупації. Насильство, знущання, голод, смерть проносилися перед дівчачими і хлопчачими очима — то тепер вони вурдалаки? Говору не буде — буде війна — війна за людську гідність і право на спокійну старість...

/Files/images/талан св. оголений нерв.jpgТалан С. Оголений нерв: роман / С. Талан; передм. О. Хвостової. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 544 с.
Мирне й спокійне життя, міцна родина, вірні друзі... Усе, що здавалося непохитним, перевернулося догори дном. Війна роздирає навпіл усі зв`язки, і рідні люди й вірні друзі стають ворогами...
Кілька місяців 2014 року Сєвєродонецьк перебував під владою ополченців. Цей короткий проміжок часу став нездоланним для родини Насті Агафонової. Син, запальний прихильник Майдану і патріот України, боротиметься із сепаратистами, а дочка — вступить до ополчення... Так само розійдуться й шляхи друзів Геннадія, нерозлучних змалечку хлопців. Бо війна проходить і по родинах, і по душах..

/Files/images/талан св. розколоте небо.jpgТалан С. Розколоте небо: роман / С. Талан; передм. О. Хвостової. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 352 с. Україна, 1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині, у якій вміли та любили працювати, тому й господарство мали міцне. Але прийшли інші, лихі часи. Почалася колективізація, і все. що люди заробили своїм потом, потрібно було віддати... Хіба ж хто знав, яка страшна біда чекає на ці щедрі землі? Годі було уявити, голодна смерть спустошить все навколо. Втративши чоловіка, родичів, Варя залишилась сама з маленькими дітьми. Хто зможе їх врятувати?

/Files/images/шкляр василь ключ.jpgШкляр В. Ключ: роман / Василь Шкляр. – Львів: Кальварія, 2007. – 192 с.
«Ключ» — гостросюжетний роман із ознаками трилера та детектива. В центрі уваги опиняється журналіст і філолог Андрій Крайній. Він працює дуже близько до політики — пише програми для нових і старих політичних партій.

Одного дня пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі.

Новинки у бібліотеці

В ІV кварталі 2014 року фонд бібліотеки значно поповнився творами української класики та книгами сучасних авторів, серед яких твори-лауреати Всеукраїнської літературної премії "Коронація слова". Тож запрошуємо всіх шанувальників українського слова в нашу книгозбірню./Files/images/knigi-171.gif

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 853

Коментарi